AgriShow Brazil - Ribeirão Preto - SP "27 Nisan - 1 Mayıs 2020"


Agrishow Brezilya 2019
Agrishow Brezilya 2019

Brezilya Devlet Başkanı "Jair Bolsonaro" Agrishow 2019 fuarının açılışını yaptı...


Bu yıl 25. yılını kutlayan Agrishow Brezilya, geçen seneye oranla %6.4 büyüme ile 2.9 milyar Brezilya Reali iş hacmi gerçekleştirmiştir.


Bu büyümede tahıl, meyve, kahve işleme makinaları %5, hayvancılık %4, Sulama %35, Depolama sektörü ise %13'lük bir paya sahiptir.


Agrishow Brezilya 2019 fuarı; 159.000 ziyaretçisi ile tekrardan Dünya Tarım fuarları arasında önemli bir yere sahip olduğunu gözler önüne sermiştir.


İlk kez Brezilya Devlet Başkanı tarafından bu fuarda açıklanan; mevcut tarım makinalarının revize edilmesine yönelik program olan Moderfrota programına yapılacak olan 500 milyon Brezilya Reali yatırım, Latin Amerika'nın en büyük bankası Banco do Brasil'in Tarım sektörünün finansmanı için ayırdığı 1 milyar Brezilya Reali, ve son olarak 2019/2020 tarım ve ekilebilir alanların sigortalanması için ayrılan 1 milyar Brezilya Reali bütçe ayrılması gibi haber başlıkları; Brezilya pazarına çoktan girmiş olan veya girecek birçok uluslararası markanın iştihanı şimdiden kabartmıştır...

Fuar açılış konuşmasında bu yeni yatırım ve desteklerin yapılacağını müjdeleyen Brezilya Devlet Başkanı "Jair Bolsonaro" şu sözleri ile konuşmasına devan etmiştir; "Brezilya tarımı gayet iyi çalışmakta, ve devletimiz üretim yapan bu çalışkan insanların önünü açmak için daha da çok çalışmalıdır".


Agrishow fuarı başkanı Francisco Matturo; sergilenen en son teknoloji makina ve ekipmanların Brezilya tarım sektörü için ne kadar önemli olduğu konusuna vurgu da bulunarak Tarım, Hayvancılık, Ormancılık sektörleri ile birlikte çalışarak yaklaşık 15,5 milyon hektarlık ekime uygun olmayan alanın ıslahının yapılması ve bu alanların ekonomiye kazandırılması ile ne kadar önemli bir katlı sağlandığı konusuna önemli bir vurgu yapmıştır.


Bir sonraki Agrishow Brezilya fuarı; 27 Nisan - 1 Mayıs 2020 tarihleri arasında düzenlenecektir.
  • 800 Uluslararası Katılımcı

  • 159.000 progfesyonel ziyaretçi

  • 520.000 sergi alanı

  • Temsil edilen 88 ülke


Brezilya; 251 milyon hektarlık ekilebilir alana sahip olan bir ülkedir. Bu alanın 66 milyonu ekime ayrılırken 185 milyonluk alan ise otlaklık olarak kullanılmaktadır. Verimli topraklara sahip olan Brezilya; yağmur, güneş enerjisi ve temiz su kaynakları bakımından şanslı ülkeler arasında olup Tarım sektörü Brezilya ekonomisinin bel kemiği konumundadır.


Günümüzde Brezilya; önemli bir tarım ürünleri ihracatçısı konumundadır. Bunun yanında, Brezilya; Dünya'nın en önemli meyve suyu, kahve, şeker, ve soya fasulyesi üreticisidir.


Agrishow Brezilya 2020 fuarına katılmak için bizleri arayınız...


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square