Sırbistan Teknik Fuarı 2018

21-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında 62.defa kapılarını açan Sırbistan Teknik Fuarı, Sırbistan'ın tek ve en önemli endüstri fuarıdır.

40 ülkeden 515 katılımcıyı 14.000 m2'lik sergi alanında 23.000 ziyaretçi ile buluşturan bu önemli fuara; bu sene Türkiye'den yaklaşık 8 katılımcı yeraldı.


Sergilenen Ürün Grupları: Hidrolik+Fenomatik, Elektrik Motorlar, CNC kontrol, robotlar, 3D Teknolojileri, Elektrik Mühendisliği, Aydınlatma, Elektronik, Telekomünikasyon, Isıtma-Soğutma-Havalandırma, Kaynak Teknolojileri, Takım Tezgahları, Metal İşleme Teknolojileri, Teknolojik Yenilikler, Demir+Çelik, Hadde Teknolojileri, İş Güvenliği, Kompresörler, Pompa, Vana, ve diğer sektörel ürün ve teknolojiler.


Sırbistan hakkında:


Sırbistan’ın temel endüstri alanları; metaller, mobilya, kimya, madencilik, gıda işleme ve tekstildir. Sırbistan’ın önemli maden ve mineralleri; bakır, demir, çelik, işlenmiş petrol, çimento, kömür, altı, kurşun, doğal gaz, nitrojen, tuz ve selenyumdur.

2013 yılında Sırbistan’ın maden dış ticareti 21 milyar doları geçmiştir.

Diğer önemli sektörler ise şöyledir:

Enerji: Hidro ve Elektrik santralleri genel sektörü destekleyen önemli yatırımlardır.

İlaç Sektörü: Araştırmalara göre Sırbistan ilaç sektörü 2012 yılında 2,5 milyar USD değerindeydi.

Makine ve İnşaat Sektörü: İnşaat ve makine sektörü genelde başkent olan Belgratta yoğunlaşmaktadır. Fakat son yıllarda Nis ve Novi Sad’a genişlemiştir. Avrupa Koridorunun yeniden yapılanması, Bulgaristan ve Macaristan sınırlarının daha işlek hale gelmesine neden olmuştur. Bu sektör 100.000’e yakın işçiye istihdam sağlamaktadır.


Sırbistan Teknik Fuarı
Serbia Technical Fair
Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square