Hakkımızda

Kurucularının yaklaşık 20 yıla yakın fuarcılık tecrübesiyle 2017 yılında temelleri atılan Dinamo Fuarcılık, sahip olduğu dinamik kadrosu ve temsil ettiği Dünya'nın en önemli ticaret fuarları ile yeni ihracat kapıları açarak Türk ihracatcısına hizmet vermektedir.

Müşterilerimizin istek ve beklentilerini eksiksiz karşılamaya çalışarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmak en önemli değerimiz olmakla beraber, ​Dinamo Fuarcılık verdiği hizmetlerle işinizi asla şansa bırakmaz ve başarınızda büyük rol oynar. 

Başarının Sırrı

Doğru Pazarlar

Doğru Fuarlar

Doğru İş Ortakları

 A man climbing corporate ladders

Ön Çalışma

Doğru Ekip

Süreç Takibi

Fuarcılığın Kısa Tarihçesi

Mal ve hizmet alışverişi, tarih boyunca ve dünyada hakim olan temel bir hayatta kalma prensibidir. Ticaret fuarları ve diğer deyişle  fuarlar/sergiler muhtemelen üreticilerin mallarını halka açık yerlerde sergilenmesi ile başladı. Satıcılar; potansiyel alıcılarla bire bir konuşmaya gayret göstererek kendi ürettikleri malların neden mevcut olanlardan daha iyi olduğunu açıklamaya çalıştılar. Bu yüzden fuarcılığın temellerinin Ortadoğudaki eski kurulan pazarlara dayandığı söylenmektedir.

Ortaçağın sonlarına doğru tam da kapitalist düzenin ayak sesleri ile birlikte zanaatkar ve çiftçilerin farklı ülkelerdeki pazarlara giderek kendi ürünlerini sergilemeye başlamasıyla birlikte fuarcılığın temelleri de atılmış oldu.

 

1700'lerde fuar kurulumu Avrupa ve Kuzey Amerika'da çok önemli bir etkinlik haline gelmiştir. Fuarcılık sadece ürün ticareti odaklı olmayıp daha çok insanı çekmek adına bünyesinde sirk ve birçok kültürel etkinlik düzenlenen önemli bir ticari, kültürel ve eğlence faaliyeti haline gelmiştir.

 

Sanayi Devrimi ile birlikte birçok teknolojik yenilik fuarlar vesilesi ile insanlara tanıtılmış ve artık ihtisas fuarları doğarak bugünkü şeklini almıştır..